KONST / Litografier / Färglitografi 17102143
nr 1710 2143
Angelica Wiik
(f. 1960), Sverige
Signerad, numrerad 138/290 ”Spader Diva” ur Casinosviten. Proveniens: Casino Cosmopol. Färglitografi. Bladets mått: 56x86 cm, yttermått inklusive ram: 65x95 cm
Angelica Wiik, svensk målare född i Stockholm 1960.
måndag 16 juni 2025
kl 18:52:44
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer